Naturalna ulga w bólu - naturalny środek przeciwbólowy

Naturalna ulga w bólu – naturalny środek przeciwbólowy

Jeśli cierpisz na ból głowy, pleców lub zęba, bardzo łatwo jest znaleźć ulgę w pigułce. Ale jeśli jesteś zmęczony skutkami ubocznymi np. po urazach, obawiasz się ryzyka związanego z uzależniającą naturą leków, możesz szukać bardziej naturalnego środka przeciwbólowego.

Dlaczego odczuwamy ból?

Odpowiedź na to pytanie będzie zależeć od tego, kogo pytasz. Zapytaj biologa ewolucyjnego, a powie ci, że ból pomaga gatunkowi osiągnąć większy sukces. Chroni je przed niebezpieczeństwem i zmusza do odpowiedniego leczenia między bitwami.

Zapytaj lekarza, a powie Ci, że ból jest produktem ubocznym choroby i czymś, co możesz zamaskować morfiną i innymi lekami przeciwbólowymi. Zapytaj stoika, a powiedzą ci, że ból poprawia naszą moralność, upokarzając nas i uświadamiając nam naszą kruchą i tymczasową naturę.

Zapytaj kogoś cierpiącego na przewlekły ból, a powie Ci, że ból nie ma celu, jak tylko zepchnąć go w dół, uniemożliwiając mu robienie rzeczy, które chce robić i odnoszenie sukcesów w życiu.

Głębsza przyczyna bólu

Pod wieloma względami ból zachowuje się jak emocja. Nie możesz tego kontrolować, ale on może kontrolować ciebie.

Jedną rzeczą, o której należy pamiętać o bólu, jest to, że nie dzieje się to bez powodu. Zawsze istnieje przyczyna bólu, nawet jeśli na początku nie jest to oczywiste. Jak tylko przyczyna zostanie usunięta, ból zaczyna ustępować.

Czy istnieje naturalny środek przeciwbólowy?

Natura oczywiście zapewniła nam tak wiele naturalnych środków przeciwbólowych, które mają różne właściwości, które działają na nasze ciała, aby złagodzić dyskomfort. Zebraliśmy listę ziół i przypraw, które mogą zapewnić naturalną ulgę w bólu.

Należy pamiętać, że nie każdy reaguje na zioła w ten sam sposób i zawsze najlepiej skonsultować się z lekarzem lub lekarzem medycyny naturalnej przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian.

Kora wierzby białej

Kora wierzby białej ma silne właściwości przeciwzapalne, a niektóre badania wykazały, że może być równie skuteczna jak aspiryna w zmniejszaniu bólu i stanów zapalnych. Kora wierzby białej jest używana do łagodzenia bólów głowy, bólów artretycznych i skurczów menstruacyjnych.

Kora i liście rośliny są bogate w związek zwany kwasem salicylowym. Wierzba biała jest doskonałym środkiem przeciwbólowym. Jest przydatny w przypadku wszelkiego rodzaju bólu, ale jest szczególnie przydatny w leczeniu:

 • Ból stawu
 • Ból dolnej części pleców
 • Uszkodzenie mięśni
 • Migrenowe bóle głowy
 • Bóle menstruacyjne

Mięta pieprzowa

Mięta pieprzowa jest tradycyjnie używana w jedzeniu jako herbata, a także na wszelkiego rodzaju dolegliwości. Wykazano, że jest użyteczną pomocą trawienną. Może być stosowany miejscowo w celu łagodzenia napięciowych bólów głowy ze względu na właściwości odrętwiające i kojące.

Goździki

Goździki są dobrze znane ze swoich odrętwiających efektów, które pomagają łagodzić bóle zębów. Wykazano również, że pomagają złagodzić dyskomfort trawienny.

Kurkuma

Kurkuma ma wiele zalet i jest najbardziej znana ze swoich właściwości przeciwutleniających i przeciwzapalnych. Ponieważ większość przypadków zapalenia stawów wiąże się z pewnym rodzajem zapalenia, w wielu badaniach wykazano, że kurkuma jest przydatna w zmniejszaniu objawów, w tym bólu.

Leki ziołowe

Zioła są jak farmaceutyki, ale z pewnymi kluczowymi różnicami. Farmaceutyki są pojedynczym izolowanym związkiem. Często są syntetyzowane w laboratorium. Związek ma specyficzny wpływ na organizm i zwykle celuje w pojedynczy receptor w organizmie.

Rośliny zawierają również substancje chemiczne, z których wiele zostało wyizolowanych i przekształconych w leki farmaceutyczne. Sama roślina surowa często zawiera setki różnych chemikaliów. Efekty, jakie przynosi zioło, to suma całego jego składu, działającego razem.

W wielu przypadkach zioła oferują większe korzyści, ponieważ nie naciskają tylko jednego przycisku w ciele, aby wywołać swoje działanie. Zamiast tego używają koncepcji zwanej synergią. Liczne związki w roślinie współpracują ze sobą, aby wytworzyć silniejszy efekt niż którykolwiek z nich w odosobnieniu.

Zioła do stosowania miejscowego

Zioła do stosowania miejscowego są przydatne w leczeniu bólu stawów, mięśni i skóry. Mogą wywierać swoje działanie poprzez znieczulenie miejsca, zmniejszenie stanu zapalnego lub przyspieszenie powrotu do zdrowia.

Nieco ironicznie, zioła mogą również zmniejszać ból i stany zapalne, wywołując łagodne stany zapalne. Zioło powoduje łagodny stan zapalny, który wyzwala naturalną reakcję przeciwzapalną organizmu.

Zioła są niezwykle skuteczne w przypadku bólu stawów i mięśni i są jednym z najczęściej stosowanych miejscowych leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych stosowanych zarówno przez zielarzy, jak i profesjonalnych sportowców.

Zioła przeciwzapalne

Zapalenie i ból prawie zawsze idą w parze. Właśnie dlatego wiele z najlepszych ziół uśmierzających ból jest w rzeczywistości stanami zapalnymi, gdy przyjrzysz się im z bliska.

Dostępnych jest wiele ziół przeciwzapalnych. Przykładem rośliny wyróżniają się spośród innych pod względem zdolności do łagodzenia bólu jest powszechnie dostępny imbir

Imbir

Imbir to jedno z najbardziej wszechstronnych ziół dostępnych dla nas. Jest silnym przeciwzapalnym środkiem przeciwbólowym i jest łatwo dostępny w większości lokalnych supermarketów.

Korzeń imbiru ma wiele zastosowań leczniczych, a wszystkie współpracują ze sobą w celu zmniejszenia bólu i stanów zapalnych.

Efekty imbiru obejmują:

 • Łagodzi gazy i wzdęcia (zmniejsza ból żołądka i trawienia)
 • Łagodzi rozstrój żołądka (zmniejsza ból brzucha)
 • Zmniejsza napięcie mięśni (zatrzymuje bóle mięśni)
 • Stymuluje przepływ krwi (przyspiesza naprawę mięśni i stawów)
 • Obniża agregację płytek krwi (obniża stan zapalny tętnic)
 • Pobudza trawienie (poprawia czas gojenia i łagodzi rozstrój żołądka)