Niesamowite korzyści zdrowotne organicznego kakao

Niesamowite korzyści zdrowotne organicznego kakao

Kto nie lubi zdrowej porcji kakao? Kakao to jeden z najbardziej lubianych smaków na świecie. Tak bardzo, że prawie uzależnia. Bogaty, intensywny smak kakao w proszku jest pyszny do wszystkiego, w tym do koktajli, kawy lub płatków owsianych. Oprócz niesamowitego smaku, kakao w proszku ma wiele innych zalet. Stwierdzono, że kakao ma naprawdę imponujące korzyści zdrowotne.

Jest tak wiele niesamowitych korzyści płynących z jedzenia kakao w proszku, że nie uwierzysz, że coś tak pysznego może być dla Ciebie tak dobre. Korzyści te mają trwałe skutki, które mogą poprawić ogólny stan zdrowia. Oto korzyści zdrowotnych organicznego proszku kakaowego, o których mogłeś nie słyszeć.

Bądź szczęśliwy

Jeśli zmagasz się z brakiem nastroju lub po prostu potrzebujesz poprawy nastroju, weź trochę kakao. Naukowcy opisali kakao jako naturalny środek przeciwdepresyjny, który może zdrowo podnieść poziom szczęścia. Kakao zawiera anandamid, który poprawia nastrój. Ta substancja chemiczna sprawia, że ludzie czują się w stanie euforii. Stwierdzono również, że kakao ma wpływ na ośrodek nagrody w mózgu. Naukowcy odkryli również, że kakao oddziałuje z układami neuroprzekaźników, uwalniając dopaminę, serotoninę i endorfiny, co sprawia, że czujesz się szczęśliwszy.

Zwiększ swój seksapil

Wszyscy wiemy, że wszystko zrobione z kakao jest po prostu seksowne. Dzieje się tak, ponieważ kakao jest afrodyzjakiem. Jeśli chcesz znaleźć drogę do czyjegoś serca, daj mu coś o bogatym, głębokim, uwodzicielskim smaku proszku kakaowego. Innym poprawiającym nastrój związkiem chemicznym znajdującym się w kakao jest fenetylamina, ta substancja chemiczna uwalnia te same endorfiny, które są uwalniane, gdy się zakochujemy, dzięki czemu może pomóc poprawić twoje życie seksualne.

Poczuj moc

Kakao zawiera zdrową ilość kofeiny. Pomaga to zwiększyć energię i zwalczać zmęczenie. Nie tylko zawiera dużą ilość kofeiny, ale także zawiera magnez. Dwie łyżki proszku kakaowego zawierają około 14% dziennej wartości magnezu w organizmie. Stwierdzono, że magnez naturalnie utrzymuje energię twojego ciała. Stwierdzono, że magnez chroni organizm przed innymi problemami, takimi jak wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca typu II i osteoporoza. Wiadomo, że kakao jest jednym z najzdrowszych sposobów na utrzymanie ciała w stanie pobudzenia i czuwania.

Chroń swoje serce

Kakao jest pełne przeciwzapalnych przeciwutleniaczy. Stwierdzono, że te przeciwutleniacze pomagają sercu i całemu układowi sercowo-naczyniowemu. Flawanole mogą chronić organizm przed chorobami układu krążenia, poprawiać krążenie krwi i zmniejszać ryzyko udaru.

Zredukuj zmarszczki

Aby uzyskać piękną, nieskazitelną skórę, wystarczy codziennie spożywać kakao. Stwierdzono, że polifenole pomagają chronić komórki przed przedwczesnym utlenianiem, dzięki czemu skóra nie będzie wyglądać na starzejącą się lub pomarszczoną. Może również poprawić teksturę skóry i nadać jej promienny wygląd. W jednym z badań naukowcy odkryli, że kakao pomogło poprawić mikrokrążenie skóry i nawilżenie skóry. Będziesz wyglądać młodziej i promienniej z odrobiną kakao w swojej diecie.

Jedzenie proszku kakaowego nie tylko pomaga Twojej skórze, ale stwierdzono również, że używanie masła kakaowego jako środka nawilżającego sprawia, że skóra jest miękka i gładka.

Mózg w najwyższej formie

Stwierdzono, że kakao poprawia funkcje poznawcze i pamięć. Kakao zwiększa przepływ krwi do mózgu. Kakao może prawdopodobnie zapobiec związanym z wiekiem upośledzeniu funkcji poznawczych i zapominaniu. Niektóre badania wykazały, że kakao może zapobiegać chorobie Alzheimera i innym chorobom neurologicznym. Tylko trochę więcej kakao może pomóc utrzymać mózg w najlepszej formie na dłużej i zachować najlepszą pamięć.

Kakao chroni zęby

Naukowcy odkryli, że więcej kakao w diecie może zapobiegać próchnicy. Niektóre związki zawarte w łusce ziarna kakaowego mają właściwości antybakteryjne i okazały się zwalczać płytkę nazębną. Może być nawet skuteczniejszy niż fluor w walce z próchnicą. Stwierdzono również, że związek CBH, który znajduje się w proszku kakaowym, pomaga utwardzać szkliwo. Jeśli chcesz, aby zęby były perłowe dodaj do swojej diety więcej kakao.

Kakao pobudza metabolizm, aby zachować szczupłą sylwetkę

Stwierdzono, że polifenole w kakao pomagają zwiększyć metabolizm, a to zachęci organizm do szybszej utraty wagi. Kakao poprawia zdolność organizmu do metabolizowania tłuszczu z diety, który spożywasz, stając się tkanką tłuszczową w twoim ciele. Ponieważ kakao pomaga w zdrowiu układu pokarmowego, zapobiega to również przybieraniu na wadze. Najmniej przetworzone ekstrakty kakaowe wydawały się mieć największy wpływ na metabolizm.

Samo znalezienie zdrowych sposobów na dodanie kakao do diety może mieć ogromny wpływ na Twoje zdrowie. Spożywanie kakao z garścią przetworzonego cukru neguje wszelkie korzyści, jakie oferuje kakao. Ponadto niektórzy naukowcy twierdzą, że spożywanie kakao z mlekiem może sprawić, że przeciwutleniacze w kakao nie będą tak skuteczne. Samo dodanie łyżki czystego proszku kakaowego do ulubionego smoothie lub ulubionego przepisu na płatki owsiane na noc może być dodatkową porcją kakao, której potrzebujesz. Wypróbuj nowe przepisy, które wykorzystują ten składnik w jego surowej postaci, aby mógł mieć największy wpływ na Twój organizm.