Sól morska- nieznane dotąd oblicze i pozytywne jego działanie

Sól morska- Jest to jeden z rodzajów soli spożywczej, która jest uzyskiwana poprzez odparowanie słonych zbiorników wodnych. Czyli m.in. mórz i jezior. 

Jakie witaminy znajdują się w soli morskiej?

Pierwszą rzeczą jaką powiem w dzisiejszym artykule będzie mowa o tym, jakie witaminy możemy znaleźć w soli morskiej. A będzie to m.in.:

-Potas

-Siarczany

-Magnez

-Sód

-Wapń

-Chlor 

-Magnan

-Chrom 

-Fosfor 

-Fluor 

-Jod 

-Selen 

Na co może nam pomóc stosowanie soli morskiej? 

Kolejną ciekawą informacją o, jakiej opowiem będzie mianowicie to na co może nam pomóc stosowanie soli morskiej. A będzie to m.in.:

-Idealnie się sprawdzi jako naturalny środek ochronny przed mrówkami

-Ochrona warzyw przed ślimakami 

-Zmiękcza skórę 

-Poprawia krążenie 

-Pomaga na ból głowy i zapalenie zatok 

-Może pomóc w walce z łuszczycą i trądzikiem 

-Zmniejsza widoczność rozstępów 

-Może pomóc pozbyć się cellulitu 

-Pomaga pozbyć się wyprysków 

– Korzystnie wpływa na leczenie grzybicy narządów płciowych -Pomaga na wypadanie włosów 

-Pomaga w prawidłowej produkcji hormonów tarczycy 

Jakie są przeciwwskazania do stosowania soli morskiej?

Przyszedł czas na to, aby opowiedzieć Wam moi drodzy czytelnicy o najważniejszej rzeczy, która dotyczy soli morskiej. A mianowicie będzie mowa o przeciwwskazaniach do stosowania soli morski. Będą to m.in.:

-Otwarte rany 

-Skaleczenia

-Zadrapania skóry

-Owrzodzenia 

-Otarcia 

Rodzaje soli 

Uważam, że ta informacja może zaciekawić wielu z Was. A mianowicie będzie mowa o tym, jakie są rodzaje soli. Wyróżniamy takie sole jak: 

-Sól kuchenna- Inaczej nazywana sól stołowa. Jest to artykuł spożywczy, który jest prawie czystym chlorkiem sodu. Stosuje się ją jako wzmacniacz smaku jak również naturalny konserwant. 

-Sól morska

-Sól kamienna

-Sól himalajska- Jest to nic innego jak sól kamienna, która ma zabarwienie różowe. Pochodzi z regionu Pakistanu.  

-Sól czarna

-Sól jodowana 

-Sól niejodowana

-Sól bambusowa- Posiada niezwykle intensywny smak. Pochodzi z Korei. Jest opalana wewnątrz bambusowych tyczek. Wypala się aż dziewięć razy. Może pomóc w wybielaniu zębów. 

-Sól emska- W jej skład wchodzi siarczany, magnez i węglan sodu. Może pomóc w leczeniu nieżytów dróg oddechowych jak również astmy oskrzelowej. 

-Sól bocheńska- W składzie znajduje się jony wapnia, bromu, jodu, magnezu. Pomaga w leczeniu schorzeń reumatycznych jak również układu pokarmowego, układu krążenia, układu oddechowego. 

-Sól amonowa- Wykorzystuje się ją w przemyśle farmaceutycznym w produkcji leków, które działają jako wykrztuśnie. 

Jak może zadziałać sól morska na włosy?

Pewnie niewiele z Was wie, ale stosowanie soli morskiej na włosy pozwala zwiększyć jej teksturę i ich objętość. 

Jak w domu można wykonać sól morską?

Uważam, że ta informacja Was najbardziej zainteresuje. A mianowicie będę mówiła o tym jak możemy sami w domu zrobić sól morską. Przygotuj 250 ml czystej wody i dodaj 1,25g soli, czyli ¼ łyżeczki. Następnie podgrzewamy wodę, aż do zagotowania, upewniając się, że sól się rozpuściła. Na koniec ostudzamy gotowy roztwór. 

Norweski chleb z solą morską

Składniki:

mąka chlebowa, 250 g

mąka pszenna typ 550, 250 g

woda, 175 g

mleko, 175 g

cukier brązowy, 2 łyżeczki

drożdże suche, 7 g

Sól morska jodowana drobnoziarnista Prymat, 1 łyżka

kminek, 1 łyżka

Przygotowanie 

Do garnka przelewamy mleko oraz wodę, dodajemy brązowy cukier. Całość delikatnie podgrzewamy aż do całkowitego rozpuszczenia cukru. Ściągamy z palnika następnie wsypujemy drożdże i mieszamy. Przykrywamy pokrywką na okres czasu od 10 do 15 minut. W tym czasie płyn powinien się spienić. W osobnej misce mieszamy mąkę, sól oraz kminek (to ostatnie możemy pominąć. Wlewamy spieniony płyn i wyrabiamy dość gęste ciasto. Będzie ono lepkie i nie należy go podsypywać mąką. Następnie ciasto przekładamy do wysmarowanej olejem miski, przykrywamy folią spożywczą. Odstawiamy w ciepłe miejsce na około 1 godzinę lub do momentu, aż ciasto podwoi swoją objętość. Po tym okresie ciasto przekładamy na blaszkę i formujemy bochenek. Odstawiamy go na 30 minut. Należy go ponacinać w kilku miejscach nożem. Wstawiamy go do nagrzanego piekarnika 180 stopni Celsjusza na czas między 30, a 40 minut. Po wyjęciu powinien mieć kolor brązowy, a gdy się go postuka od spodu wydawać głuchy odgłos. Należy go studzić na kratce. 

Linki do produktów, które w składzie posiadają sól morską: