Suplement diety na odchudzanie

Suplement diety na odchudzanie

Odchudzanie nie zawsze jest łatwe! Czy dieta może wystarczyć? Czy suplementy odchudzające są skuteczne? Jak najlepiej je wybrać i do jakich celów? Szczegółowe odpowiedzi, które pomogą Ci dokonać właściwych wyborów.

Dieta to podstawa

Nie ma cudu: aby schudnąć, musisz zacząć od zmiany nawyków żywieniowych (aby poprawić błędy) i ponownie ocenić swój poziom aktywności fizycznej (wydatek energetyczny), aby odkryć lub ponownie odkryć lepszą równowagę między przyjmowaniem a zużywaniem energii. To jest podstawa. Ale to może nie wystarczyć. Czemu? Bo to nie jest tak proste, jak potrząsanie przyzwyczajeniami organizmu bez wspierania go w jego wysiłkach.

A wysiłek często oznacza dyskomfort! Czy podczas diety nie wszyscy odczuwają zmęczenie, głód, frustrację, łaknienie, demotywację i rozczarowanie? I nie bez powodu niekoniecznie tracisz kilogramy we właściwych miejscach, łaknienie jest silniejsze niż motywacja, utrata masy ciała jest powolna, zmęczenie trudne do zniesienia… krótko mówiąc, bez pomocy często trudno jest pozostać kursie.

Suplementy pomoc w odchudzaniu

Aby dać sobie szansę na dokończenie diety, pozostając aktywnym na co dzień, musisz wspierać swój organizm i unikać pewnych pułapek, stosując ukierunkowaną pomoc konkretnych suplementów.

6 korzystnych efektów suplementów celowanych:

  • Działanie detoksykujące: pomaga organizmowi w usuwaniu odpadów i wspomaga regenerację komórek w kluczowych narządach (chlorella, karczoch, pokrzywa, czarna rzodkiew, itp.).
  • Efekt nasycenia: pomaga organizmowi regulować apetyt i kontrolować uczucie głodu (zielona herbata, konjac, pektyna jabłkowa itp.).
  • Działanie moczopędne: pomaga organizmowi w usuwaniu wody z tkanek i zwalczaniu retencji wody w niektórych częściach ciała (zielona herbata, wiązówka, brzoza itp.).
  • Efekt spalania tłuszczu: pomaga organizmowi promować utratę wagi poprzez zwiększenie wydatku energetycznego nawet podczas odpoczynku. Nazywa się to wzrostem podstawowej przemiany materii (zielona herbata, garcynia, kofeina itp.).
  • Efekt redukcji apetytu: daje organizmowi większą kontrolę nad nagłym pragnieniem jedzenia cukru i/lub tłuszczu (chromu, cynamonu, niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych…).
  • Działanie przeciwzmęczeniowe: pomaga organizmowi zrekompensować uczucie zmęczenia z powodu zmniejszonego spożycia energii i utraty wagi (witaminy i minerały, magnez, L-karnityna, chlorella itp.).

Aby skutecznie schudnąć bez szkody dla zdrowia, należy stosować zdrową, zbilansowaną dietę, gubić tkankę tłuszczową bez poświęcania masy mięśniowej oraz być aktywnym fizycznie na co dzień, dzięki czemu pozbędziemy się niechcianej wagi przy jednoczesnym zachowaniu energii. Słynny plan, który jest warty wzmocnienia ukierunkowanych suplementów, aby odnieść sukces.

Skuteczna pigułka na odchudzanie

Szybka i łatwa utrata wagi bez wysiłku pozostaje marzeniem każdego, kto zmaga się z nadmierną masą ciała. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju tabletki na odchudzanie. Możesz je kupić w aptekach czy przez Internet.

Prawda o tabletkach na odchudzanie jest niestety dość brutalna. Zdecydowana większość tych preparatów nie ma prawa działać ze względu na swój skład. Niektóre z nich mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia – mówimy o tabletkach na odchudzanie niewiadomego pochodzenia, sprowadzanych z zagranicy lub produkowanych w domu.

Wiele z nich jest wprowadzanych na rynek, ponieważ istnieje zapotrzebowanie na ten produkt, ale zazwyczaj poza dobrym marketingiem nie mają nic do zaoferowania. Nie oznacza to, że w zasadzie każda tabletka na odchudzanie jest zła, szkodliwa i może jedynie wyszczuplić Twój portfel. Wśród suplementów diety znajdują się dobre preparaty o niezawodnym składzie, które rzeczywiście mogą być wsparciem w odchudzaniu. Trzeba jednak odróżnić wspomagające działanie tabletek na odchudzanie od ich odchudzającego efektu.

Tabletka na odchudzanie nie wyszczupla, wspomaga odchudzanie

Postawmy sprawę jasno, żadna tabletka na odchudzanie nie pomoże Ci schudnąć bez zmiany diety, a najlepiej zwiększenia aktywności fizycznej. Dobra pigułka na odchudzanie może ułatwić Ci zdrowe odżywianie, zapanować nad głodem, kontrolować poziom glukozy we krwi czy nieco szybciej zobaczyć efekty swojej diety. Wszystko zależy od składu tabletki na odchudzanie. Jednak żadna substancja nie szkodzi zdrowiu, a jej spożycie powoduje widoczną i szybką utratę wagi bez żadnego wysiłku fizycznego czy zmian w diecie.

Czy istnieje skuteczna pigułka na odchudzanie? Z pewnością niektóre tabletki skutecznie wspomagają odchudzanie. Wpływają pozytywnie na procesy fizjologiczne ułatwiające odchudzanie. Zwiększają wykorzystanie tłuszczów jako źródła energii, regulują poziom glukozy we krwi, zmniejszają insulinooporność, wpływają na wydzielanie hormonów związanych z uczuciem głodu i sytości, przyspieszają metabolizm (tylko przejściowo!). Jednak żadna tabletka nie odchudza.

Jedynym wyjątkiem od tego może być berberyna, która ma obiecujące badania naukowe. Rzeczywiście, wydaje się, że berberyna w dużych dawkach (1500 mg dziennie) może powodować niewielką utratę wagi bez zmiany nawyków żywieniowych lub aktywności fizycznej. Na podstawie badania na małej grupie wykazano, że przyjmowanie berberyny powodowało przeciętną utratę wagi o 2,5 kg w ciągu 12 tygodni. Jest to jednak tylko wstępny znak i potrzebne są badania na dużych grupach uczestników, aby mieć pewność, że berberyna rzeczywiście traci na wadze.