suplementy diety spalające tłuszcz

Suplementy diety spalające tłuszcz

Spalacze tłuszczu to bardzo kuszące suplementy diety, dlatego na rynku stale pojawiają się nowe produkty. Wybór jest ogromny, więc naturalnie szukamy wskazówek w postaci rankingów spalaczy tłuszczu. Jakie składniki na odchudzanie naprawdę działają? Sprawdź najpotężniejsze naturalne spalacze tłuszczu.

Skuteczne spalacze tłuszczu

Spalacze tłuszczu to jedne z najbardziej poszukiwanych suplementów diety. W końcu, jak sama nazwa wskazuje, obiecują spalić tłuszcz po połknięciu pigułki. Kto nie marzy o takich cudownych rozwiązaniach? No właśnie… Im bardziej cudowne rozwiązanie, tym ostrożniej i sceptycznie trzeba być w poszukiwaniu dobrego produktu. Każdy sklep internetowy z suplementami diety ma swój ranking spalaczy tłuszczu. Różnią się one w zależności od tego, co dany sklep ma do zaoferowania. Wiadomo, że nie reklamujesz swojej konkurencji.

Czy spalacze tłuszczu naprawdę działają

Krótka odpowiedź? Tak. Jednak, jak można się spodziewać, działają one tylko razem ze zdrową, niskokaloryczną dietą. Jeśli próbujesz schudnąć lub zyskać mięśnie, dieta da 70-80% efektów.

Następnie musisz poćwiczyć. Dopiero jako trzeci element możesz zacząć opierać się na suplementach, proszkach i tabletkach, aby dać ci dodatkowy impuls we właściwym kierunku.

Mówiąc prościej: jeśli ciężko pracujesz i jesz czysto, spalacze tłuszczu mogą pomóc Ci osiągnąć wspaniałe rezultaty.

Ale aby naprawdę zrozumieć, w jaki sposób spalacze tłuszczu pomagają w utracie wagi, musimy szybko zagłębić się w naukę. Suplementy spalające tłuszcz mogą wydawać się mylące, ponieważ za etykietą kryje się dużo nauki z wieloma procesami biologicznymi.

Skoncentrujemy się tylko na jednym. Przez cały dzień, każdego dnia, twoje ciało przechodzi proces zwany „termogenezą”. To proces, który wielu spalaczy tłuszczu twierdzi, że może przyspieszyć. To proces w czasie którego organizm zamienia spożywaną żywność w energię.

Jak termogeneza pomaga w utracie wagi

Okazuje się, że substancje termogeniczne, takie jak kofeina, mogą sprzyjać utracie wagi poprzez tymczasowe zwiększenie metabolizmu w organizmie. W rzeczywistości jedno z badań wykazało, że składniki termogeniczne, takie jak te w suplementach spalających tłuszcz, mogą zwiększyć metabolizm o 4-5% i zwiększyć spalanie tłuszczu o 10-16%.

Tak więc im więcej ćwiczysz, tym więcej twoje ciało wykonuje termogenezy, tym więcej spożywanego jedzenia zamienia się w energię i tym więcej tłuszczu jest spalane.

Dlatego spalacze tłuszczu są naprawdę skuteczne tylko wtedy, gdy są stosowane w ramach aktywnego stylu życia, jeśli nie ćwiczysz podczas przyjmowania suplementu, tracisz szansę na dodatkowe spalanie tłuszczu.

Co więcej, kofeina wspomaga również Twoje treningi i zmniejsza apetyt, więc możesz czuć, że możesz więcej ćwiczyć, jedząc mniej.

Jeśli jesteś już aktywny i przestrzegasz zdrowego, pożywnego planu żywieniowego, spalacze tłuszczu mogą być dodatkowym podniesieniem, którego potrzebujesz, aby dotrzeć tam, gdzie chcesz.

Chociaż jedno jest absolutnie kluczowe, aby zrozumieć: suplementy spalające tłuszcz nie zastępują posiłku. Jeśli chcesz bezpiecznie zażywać spalacze tłuszczu, zawsze należy je przyjmować w ramach zbilansowanej diety i stylu życia.

Prawidłowo przyjmowane spalacze tłuszczu mogą zwiększyć metabolizm i zmniejszyć apetyt doskonały przepis na wprowadzenie organizmu w tryb utraty tłuszczu. I tutaj w grę wchodzi wygoda stosowania spalaczy tłuszczu.

Jeszcze jedno: suplementy spalające tłuszcz mają również największy wpływ, gdy już zacząłeś widzieć wyniki bez nich.

Kurkuma

Jako spalacz tłuszczu kurkumina działa na kilku polach. Kurkumina wydaje się mieć długotrwały efekt. Suplementacja przyniosła obiecujące rezultaty, gdy przyjmowana w dawkach powyżej 1500 mg dziennie przez 6 do 9 miesięcy, a w tym czasie może skutkować średnią utratą masy ciała o 3%.

Kofeina

Kofeina wykazuje krótkotrwałe działanie termogeniczne. Podstawowy metabolizm (ilość kalorii zużywanych przez organizm na procesy życiowe, bez ruchu) wzrasta o 3-4% na około 150 minut po spożyciu kofeiny w dawce od 150 do 500 mg. Efekt ten może być związany ze wzrostem utleniania tłuszczów i węglowodanów. Kofeina to najlepiej przebadany spalacz tłuszczu. Jego efekt nie jest spektakularny, ale jest potwierdzony.

Esencja z zielonej herbaty

Przyjmowanie ekstraktów z zielonej herbaty ma pozytywny wpływ na utratę wagi przy ciągłym, długotrwałym stosowaniu przez ponad 12 tygodni. Katechiny z zielonej herbaty są znacznie skuteczniejszymi spalaczami tłuszczu

Kapsaicyna

Papryka chilli, a dokładniej zawarta w niej kapsaicyna, jest kolejnym składnikiem wykorzystywanym, jako wspomagacz spalania tkanki tłuszczowej. Jest to substancja aktywna, która odpowiada za ostry smak. Cechuje ją szereg właściwości biologicznych pozytywnie wpływających na organizm. Wykazuje m.in. działanie kardioprotekcyjne, zmniejsza stres oksydacyjny, stany zapalne i bóle neuropatyczne

CLA

Inaczej sprzężony kwas linolowy (ang. conjugated linoleic acid). Można go znaleźć głównie w przetworach mlecznych i mięsie przeżuwaczy. Na wielu płaszczyznach oddziałuje na ludzki organizm, ale w tym artykule przeanalizujemy głównie jego wpływ na tkankę tłuszczową oraz masę ciała.

Ekstrakt z imbiru

Imbir należy do jednej z najbardziej rozpowszechnionych roślin. Jego dobroczynny wpływ na organizm jest bardzo doceniany. Cechują go właściwości hipolipomizujące, antybakteryjne, antyagregarycyjne, hipoglikemiczne i przeciwutleniające. Ponadto, jako produkt rozgrzewający i przyspieszający termogenezę może być pomocny w redukcji nadmiernych kilogramów.